22 Temmuz 2012 Pazar

CAHİLLİKLER KİTABI- 1


Kitap Hakkında
Bildiğinizi düşündüğünüz her şey yanlış...  (Diyor. Ama Siz inanmayın. Yazılan her şey de doğru değil. Örneğin: Dinimizle ilgili bazı konuları bilimle bağdaştırmışlar. Ama yanlış. Öncelikle bu konuda Kur'an 1. kaynağımızdır.)
Bu kitap, yaygın kanılarla ilgili yanlış bilgilerimizin ve yanlış anlamalarımızın kapsamlı bir listesini sunuyor.
Cahillikler Kitabı, filozofların, bilimcilerin ve sokaktaki insanların tarihin büyük bölümünde cevabını aradıkları bir soruya ışık tutuyor: Hakikat nedir, zırva nedir?
Thomas Edison herhangi bir şey hakkında yüzde birin milyonda birinden daha az şey bildiğimizi söylüyordu; Mark Twain sadece matematikte uzmanlaşmak için sekiz milyon yıl gerektiğini düşünüyordu. Cahillikler Kitabı da, bilinecek ne varsa bildiklerini düşünenlere, 'her şey bu metinde açıklanmıştır, bilmeniz gereken başka hiçbir şey yok' diyenlere meydan okuyor.
Siz hâlâ iki tane burun deliğimiz olduğunu, Dünya'nın tek bir uydusunun bulunduğunu, beş duyumuz olduğunu, suyun renksiz olduğunu, Amerika'nın adının Amerigo Vespucci'den geldiğini ya da 36 Osmanlı padişahı olduğunu düşünüyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız. 

Sayfa Sayısı: 276
Fiyatı: 13 TL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder