28 Mart 2013 Perşembe

"SIRADIŞI"


LİMONLU PASTANIN SIRADIŞI HÜZNÜ
AIMEE BENDER
CAN YAYINLARI 

* Çevremde bu aralar çok duyduğum bir kitap haline geldi. Merakım çok fazla bu kitaba. Sanırım kitap listemdekileri kenara sallayıp en yakın zamanda alacağım kitap bu olacak.  Kurgusu, akışı çok güzel deniliyor. Siz okudunuz mu?


KİTAP HAKKINDA

Bir gün, mutsuzluğu, acıları ve arzuları, en derindeki sırları görme yeteneğin olduğunu keşfetseydin...

Bir gün, sana gülümseyen yüzlerin ardını görüp sana en yakın kişinin yüreğinde kilitlediği kapıları aralasaydın, ne yapardın?..

Büyümenin eşiğindeki Rose için hayat, bir sabah geri dönülmezcesine değişir. Zira annesinin yaptığı limonlu pastadan aldığı bir lokmayla, sadece yemeği değil, onu pişiren kişinin duygularını da tatmakta olduğunu anlar...

Olağanüstü yeteneği, aynı zamanda derin bir kaygı ve hüznü de beraberinde getirir; çünkü her zaman neşeli, güler yüzlü ve sevecen biri olarak bildiği annesi, kalbinde sarsıcı bir gerçek saklamakta, ailesinden ayrı ikinci bir hayat yaşamaktadır... Çok geçmeden babası ve ağabeyinin de çok özel yetenekleri olduğunu anlar. Her üçü için de bu yetenek, kimi zaman bir mucizeye kimi zaman da yakalarını kurtaramadıkları bir illete dönüşecektir.
Hemen her ailenin üstünü örttüğü gerçekleri, duyarlı ve yetenekli bir genç kızın büyüme öyküsü eşliğinde anlatan acı, tatlı ama her sayfası büyülü bir şehir masalı...

*"Kitap o kadar güzel ki, tadını daha iyi alabilmek için bitirir bitirmez tekrar okumaya başladım."
Jodı Pıcoult

8 yorum:

 1. Ben duymamıştım. okuduktan sonra yorumlarsan sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani al demeye getiriyorsunuz :)) Tabii ki okuduktan sonra kendi fikrimi de paylaşırım.

   Sil
 2. Ben de duymamıştım doğrusu ama ilgimi çekti. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duyurdum o zaman :) Bir film izlemiştim onda da böyle insanların düşündüklerini duyabiliyordu. Ondan ilgim çok fazla ama filmin ismini hatırlayamıyorum :(

   Sil
  2. Bak ben de o insanların düşüncelerini duyma olayına bir ara çok takmıştım. :) Etraflıca araştırmalar falan yapmıştım. Ama sanırım bunlar doğuştan gelen yetenekler tamamen insan sonradan ne denli kazanır bilemiyorum. :) Her şeye rağmen herkes gibi ben de çok isterdim. :) Filmin adını hatırlarsan yaz bana merak ettim. :)

   Sil
  3. Var mıymış öyle bir şey?? İyi oldu öğrendiğim. Yani bir süre sonra kazanılan bir yetenek gibi gözükmüyor bende bir araştırıyım şunu. Tabiki yazarım :)

   Sil
 3. Senden duydum tatlı okunası bir kitaba benziyor:)

  YanıtlaSil